Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie

Aller en bas

18092010

Message 

Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie Empty Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie




Pacienta M.M
Pacienta a fost repertorizata homeopat pe baza simptomelor prezente si a istoricului, prezentand urmatoarele :
Consultatie : 17.03.2008
Balonare abdominala, balonare dupa ce mananca, amigdalita acuta, dureri articulare dimineata, furuncule in axila, dureri de calcai, transpiratie la cap in timpul somnului, cracmente coloana cervicala, durere de cot agravata de presiune, agravare simptome dimineata, simte emotiile in zona epigastrului, dureri ale articulatiilor degetelor avand caracter reumatismal, contractie degete mana, fotofobie, frica de pasari, contractii ale gambelor, cracmente articulatia genunchiului, hipertiroidie ( in prezent are manifestari de hipotiroidie secundare tratamentului cu Eutirox ), iritabilitate, dureri lombare, dureri lombare agravate cand se apleaca in fata, piele uscata la maini, umflarea mainilor, descuamare a pielii nasului, polipi nas, scurgeri galbui din nas, oboseala, picioare calde, piele fierbinte, piele umeda, pistrui, puls rapid, slabire, transpiratie talpi, gusa tiroidiana, contractii degete picioare, transpira usor, tremor intern, durereumar drept, agravata cand sta pe el, urticarie .

Simptomatologia pacientei find contradictorie pentru a definii remediul specific am preferat a utiliaza la inceput medicamentul homeopat Sulphur, care a a vut un efect de eliminare a unor simptome nespecifice remediului ei de constitutie .

Repertorizare diagrama

Consultatie : 11.06.2008
Simptome : balonare abdominala inainte de ciclu, anxietate, privind sanatatea sa, anxietate la fleacuri, anxietate gandindu-se la boala, anxietate cand sta singura in casa, anxietate stand in intuneric, anxietate insotita de respiratie dificila, anxietate ameliorate de companie, agravare simptome digestive, cardiace cand bea cafea, cand mananca castraveti, cefalee inainte de ciclu, cefalee agravata de curenti de aer, ciclu abundent, ciclu lung si neregulat, constipatie cronica, senzatie de frig in corp, dezamagire in dragoste, carii dentare din copilarie, agravarea anxietatii la emotii, foame inainte de ciclu, frica de boala incurabila, frica de caini, frica ca isi pierde controlul, frica de violenta, frica ca va fi atacata, aversiune la frig, friguroasa, crampe ale gambei, abcese dentare, gura inclestare la emoti sau in crizele de anxietate, gura uscata, durere in hipogastru inainte de ciclu, hipotensiune arteriala, dureri lombare inainte de ciclu, transpiratii ale mainii, tremor al mainilor, membre reci, spasme musculare, nas infundat, obstructie nazala prin expunerea la aer rece, nevi, oboseala cronica, ofteaza frecvent, palpitatii, palpitatii insotite de anxietate, transpiratie si tremur al mainilor, contractii involuntare pleoapa...
http://starchoicesrl.webs.com/apps/wiki/spasmofilie-tratament-homeopat
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58528
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Spasmofilie tratament prin acupunctura si homeopatie :: Commentaires

Korsakov

Message Sam Sep 18, 2010 4:22 pm par Korsakov

Ai folosit si plante chinezesti ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Mer Sep 22, 2010 9:29 am par Dr.Ionescu Sterian

Dr Tanase a écrit:
Korsakov a écrit:Ai folosit si plante chinezesti ?

Si ce propui, ceva plante din Siberia ?

Stiu ca au si ei produse foarte bune .
Poate ne prezinta ceva .

Revenir en haut Aller en bas

Rely

Message Sam Sep 25, 2010 4:33 am par Rely

Dr.Ionescu Sterian a écrit:
Dr Tanase a écrit:
Korsakov a écrit:Ai folosit si plante chinezesti ?

Si ce propui, ceva plante din Siberia ?

Stiu ca au si ei produse foarte bune .
Poate ne prezinta ceva .

Citesc cu interes acest site dar observ ca in ultima perioada medicii nu mai raspund la pacienti .
Oare de ce ?
Astept raspuns .

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Sam Sep 25, 2010 8:07 am par Marta

Raspund cand au timp si ei .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Sep 28, 2010 10:06 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Marta a écrit:Raspund cand au timp si ei .

Asa e .

Revenir en haut Aller en bas

Diana Tudor

Message Ven Oct 01, 2010 9:26 pm par Diana Tudor

Tratati si spasmofilia domnule doctor ?
As dori sa imi acordati un consult pentru mine .

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Sam Oct 02, 2010 8:34 pm par Feodora

Diana Tudor a écrit:Tratati si spasmofilia domnule doctor ?
As dori sa imi acordati un consult pentru mine .

Diana fa-ti analizele si prietena mea a fost tratata de spasmofilie si i-au gasit ulterior un cancer la san .

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Dim Oct 03, 2010 9:12 am par Dr.Ionescu Sterian

Feodora a écrit:
Diana Tudor a écrit:Tratati si spasmofilia domnule doctor ?
As dori sa imi acordati un consult pentru mine .

Diana fa-ti analizele si prietena mea a fost tratata de spasmofilie si i-au gasit ulterior un cancer la san .


A publicat doctorul Dumitrescu un caz de spasmofilie ce era de fapt un cancer uterin

Revenir en haut Aller en bas

Rely

Message Mer Oct 06, 2010 12:38 am par Rely

Cam incarcat site-ul .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum