Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic

Aller en bas

01102010

Message 

Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic Empty Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic




Motivul: nu ar exista destule date ştiinţifice care să arate cât de nocive sau cât de bune sunt aceste plante şi cum afectează ele mediul înconjurător. "Autorizarea de către Uniunea Europeană a porumbului modificat genetic (MON 810) s-a efectuat în 1998 fără a evalua riscurile pentru regiunile biogeografice specifice României. În momentul în care s-a derulat procedura de notificare, România nu era stat-membru al UE şi, prin urmare, nu a avut posibilitatea de a solicita informaţii, de a prezenta observaţii sau de a ridica obiecţii în procesul de monitorizare a MON 810. (...) În prezent, există in formaţii ştiinţifice contradictorii şi nu există informaţii ştiinţifice în România care să arate ce impact au aceste culturi", îşi explică Borbely demersul în documentul transmis ANPM.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/razboi-in-guvern-incoltit-din-plante-modificate-genetic-907146.html

Nu putem decat sa il felicitam pe acest cetatean ce are demnitate .
vstgx
vstgx
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 829
Varsta : 48
Puncte : 53248
Data de inscriere : 17/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Laszlo Borbely, a semnat o notă prin care interzice culturile modificate genetic :: Commentaires

vstgx

Message Ven Oct 01, 2010 6:11 am par vstgx

90% dintre cei care comenteaza nu au habar despre GMO-uri.Mare parte din produsele alimentare pe care le consumam acum sunt produse avand la baza GMO si nimeni nu se streseaza.Vorbim de otravirea populatiei , dar de zeci de ani mancam GMO, deci din acest punct de vedere lucrurile sunt clare.
Subiectul real este impiedicarea Romaniei de a avea o agricultura competitiva , capabila sa creeze concurenta celor din alte state.Fara cultivarea GMO nu poti fi pe piata , costurile pt. culturile clasice sunt de 2-3 ori mai mari decat pt. GMO.Daca se vrea intr-adevar sa se protejeze consumatorul ar trebui sa se interzica comercializarea tuturor produselor alimentare care au in componenta GMO. dar atunci costul mancarii se va dubla.Pana atunci dam in cap productiei interne (nu fara interes) si importam in veselie GMO.
Sa se interzica nu producerea de culturi GMO in Romania ci consumul de produse GMO(daca ne permitem) sau cei care vor BIO sa plateasca pretul pt. BIO.

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Ven Oct 01, 2010 6:12 am par vstgx

Sunt la ora actuala pe piata destule produse modificate genetic cum ar fi: rosii,vinete,ardei,varza fasole,mere,struguri,etc ,etc Toate sunt de proasta calitate si au preturi mult mai mari. Trebuie intrezise toare culturile cu plante modificate genetic deoarece ne afecteaza sanatatea noastra si a generatiilor viitoare.
La fel se intampla si cu gainile,vacile,porcii etc care produc dereglari hormonale si oamenii devin obezi.
Trebuie sustinut actualul ministru al mediului. Bravo lui !

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Ven Oct 01, 2010 6:16 am par Marta

Am citit si eu articolul .
Il sustin din tot sufletul pe Laszlo Borbely

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Ven Oct 01, 2010 6:31 am par Feodora

Marta a écrit:Am citit si eu articolul .
Il sustin din tot sufletul pe Laszlo Borbely

Laszlo Borbely este un om responsabil, nu ca altii .

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Ven Oct 01, 2010 12:54 pm par Korsakov

E un inceput bun .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum