Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Cancerul e produs de o bacterie EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Cancerul e produs de o bacterie EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Cancerul e produs de o bacterie EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Cancerul e produs de o bacterie EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Cancerul e produs de o bacterie EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Cancerul e produs de o bacterie EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Cancerul e produs de o bacterie EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Cancerul e produs de o bacterie EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Cancerul e produs de o bacterie

Aller en bas

12102010

Message 

Cancerul e produs de o bacterie Empty Cancerul e produs de o bacterie




În 1890 patolog William Russell descrie prezenta unor forme sferice parazitare in cancerul proliferativ, sunt asa zisi microbi, .
Link sters admin
vstgx
vstgx
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 829
Varsta : 48
Puncte : 53248
Data de inscriere : 17/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Cancerul e produs de o bacterie :: Commentaires

vstgx

Message Mar Oct 12, 2010 9:11 pm par vstgx

Microbul cancerului s-a adaptat la viata la om şi animale, cu un perete celular deficitar tip mycoplasma .

Revenir en haut Aller en bas

cristinamaria

Message Mer Oct 27, 2010 9:36 pm par cristinamaria


Intervin si eu in acesta discutie, am citit un articol , care ar fi prea frumos sa fie adevarat vizavi de cancer.

Ce parere aveti de dr. Tullio Simoncini, care considera ca: cancerul este de fapt o ciuperca , care se poate trata cu banalul bicarbonat de sodiu?

citez din Jurnalul de Vrancea, articol aparut in 03.02.2010, publicat de Lis

"Simoncini a realizat ca toate cancerele se comporta la fel indiferent de localizarea in corp. Toate cancerele au un numitor comun. El deasemenea a realizat ca toate tumorile canceroase sunt intodeauna albe.
Ce altceva mai este alb? Candida.
Simoncini a realizat ca ceea ce crede medicina conventionala ca este o crestere celule canceroase iesita de sub control, de fapt este reactia sistemului imunitar de a proteja corpul impotriva atacurilor de Candida astfel marind productia de celule.
Simoncini spune ca lucrurile decurg in felul urmator:
• Candida este in mod normal tinuta sub control de sistemul imunitar, dar cand acesta devine slabit si / sau compromis, Candida se extinde si poate dezvolta o “colonie”
• Candida, in cele din urma, poate penetra un organ, iar sistemul imunitar trebuie sa raspunda acestui atac in alt “mod”
• Acest “mod” este de a construi o bariera defensiva de celule si aceasta bariera, acest cumul de celule este ceea este denumit cancer.
Se spune ca raspandirea cancerului la alte parti ale corpului este provocata de migrarea unor celule “maligne” de la sursa originala.
Simoncini spune ca lucrurile nu stau asa deloc. Raspandirea cancerului este declansata de cauza reala a cancerului, adica de Fungi Candida care migreaza de la sursa originala. Aceasta migrare poate fi declansata chiar la biopsie sau in timpul operatiei.
Ce anume ii permite cancerului sa se manifeste, dupa cum am spus si in multe dintre cartile mele? Sistemul imunitar slabit. Cand sistemul imunitar functioneaza eficient, va adresa orice problema inainte de a scapa de sub control. In acest caz, tinand Candida sub control.

Cand Simoncini a realizat ca boala de cancer este de fapt o infectie sau infestare fungala, el a inceput sa caute ceva, o substanta care poate sa omoare aceasta ciuperca astfel inlaturand cancerul. El si-a dat seama ca medicamentele antifungale nu dau rezultate, pentru ca fungii pot muta foarte repede pentru a se apara si chiar incep sa se hraneasca cu medicametele prescrise care aveau scopul de a-i omora.

Astfel, Simoncini a gasit ceva mult, mult mai simplu – bicarbonatul de sodiu.
El a folosit aceasta substanta pentru ca este un distrugator puternic al fungiilor si spre deosebire de medicamentele antifungale, Candida nu se poate adapta la bicarbonatul de sodiu. Pacientului i se da bicarbonat de sodiu pe cale orala dar si intern cu ajutorul unui endoscop de exemplu, un tub lung si subtire care in general se foloseste la vizionarea corpului pe interior fara a folosi bisturiu. El a folosit aceasta substanta pentru ca este un distrugator puternic al fungiilor si spre deosebire de medicamentele antifungale, Aceasta ajuta la plasarea bicarbonatului de sodiu direct pe cancer, adica direct pe fungi..
Egiptenii din antichitate stiau despre proprietatile vindecatoare ale substantelor anti-fungale iar carti indiene de acum 1000 de ani recomanda pentru tratarea cancerului, substante puternic alcaline. "


Ar fi prea frumos sa fie adevarat!

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mer Oct 27, 2010 9:54 pm par Korsakov

cristinamaria la bolnavul canceros imunitatea e prabusita, de aceea pacientul face usor infectii .
Infectia cu Candida tradeaza o imunitate slaba .
Cert este ca bolnavul canceros are acidoza, de unde si indicatia de alcalinizare a organismului cu Bicarbonat de sodiu .
Ultima observatie este insa valabila
"Egiptenii din antichitate stiau despre proprietatile vindecatoare ale substantelor anti-fungale iar carti indiene de acum 1000 de ani recomanda pentru tratarea cancerului, substante puternic alcaline. "

Nu iti cer sa ma crezi dar am lucrat peste 20 ani in tratamentul metastazelor
.

Revenir en haut Aller en bas

cristinamaria

Message Mer Oct 27, 2010 10:09 pm par cristinamaria

Interesant!

Revenir en haut Aller en bas

Remus

Message Jeu Oct 28, 2010 11:57 am par Remus

[quote="Korsakov"]cristinamaria la bolnavul canceros imunitatea e prabusita, de aceea pacientul face usor infectii .
Infectia cu Candida tradeaza o imunitate slaba .
Cert este ca bolnavul canceros are acidoza, de unde si indicatia de alcalinizare a organismului cu Bicarbonat de sodiu .
Ultima observatie este insa valabila
"Egiptenii din antichitate stiau despre proprietatile vindecatoare ale substantelor anti-fungale iar carti indiene de acum 1000 de ani recomanda pentru tratarea cancerului, substante puternic alcaline. "

Nu iti cer sa ma crezi dar am lucrat peste 20 ani in tratamentul metastazelor
.
[/quote]

Si ati avut rezultate cu tratamentul homeopat ?
Cum as putea lua legatura cu D-vs ?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Oct 28, 2010 8:43 pm par Korsakov

Remus rezultatele nu sunt cele astepate .
Eu lucrez intr-un institut de cercetare din Rusia, asa ca daca vii in Rusia, te astept .

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Jeu Oct 28, 2010 8:46 pm par Dr.Ionescu Sterian

Korsakov a écrit:Remus rezultatele nu sunt cele astepate .
Eu lucrez intr-un institut de cercetare din Rusia, asa ca daca vii in Rusia, te astept .

Il cunoasteati pe doctorul Ioan ?
Am avut senzatia ca sunteti prieteni sau cel putin cunoscuti .

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Oct 28, 2010 8:48 pm par Korsakov

Dr.Ionescu Sterian a écrit:
Korsakov a écrit:Remus rezultatele nu sunt cele astepate .
Eu lucrez intr-un institut de cercetare din Rusia, asa ca daca vii in Rusia, te astept .

Il cunoasteati pe doctorul Ioan ?
Am avut senzatia ca sunteti prieteni sau cel putin cunoscuti .

Ce importanta are pentru dumneata asta ?
Da si ...?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Jeu Oct 28, 2010 8:49 pm par Dr.Ionescu Sterian

Eram doar curios .
Mi-ar place sa scriti mai mult despre ce lucrati D-vs .

Revenir en haut Aller en bas

Remus

Message Jeu Nov 04, 2010 8:53 am par Remus

Daca cancerul e produs de o bacterie de ce le fac citostatice la pacienti ?
Si ii mai si radiaza !

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Nov 04, 2010 8:35 pm par Korsakov

Remus a écrit:Daca cancerul e produs de o bacterie de ce le fac citostatice la pacienti ?
Si ii mai si radiaza !

Si de unde vrei sa faca profit ?

Revenir en haut Aller en bas

Mihai

Message Lun Jan 24, 2011 8:05 am par Mihai

Sunt tratamente homeopate pentru aceste bacterii ce dau cancer ?

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum