Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura

Aller en bas

21042010

Message 

Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura Empty Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura




Am intrebat azi cand se organizeaza cursurile de acupunctura in acest an si mi-au zis ca prin septembrie .
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58808
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Centrul de perfectionare a medicilor - cursuri acupunctura :: Commentaires

mihosh

Message Dim Juin 06, 2010 1:38 pm par mihosh

nu au spus cand depunem cererile?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Dim Juin 06, 2010 7:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

mihosh a écrit:nu au spus cand depunem cererile?

Cel mai sigur il sunati pe Dr Berger lunar la Centrul de perfectionare. Nu stia nici dansul data precisa .
Vezi cererea e foarte mare .

Revenir en haut Aller en bas

mihosh

Message Dim Juin 06, 2010 8:38 pm par mihosh

multumesc.ma bucur chiar ca cererea e mare.

Revenir en haut Aller en bas

roxana stefania

Message Mar Aoû 31, 2010 4:48 pm par roxana stefania

Buna ziua ! Si eu doresc foarte mult sa urmez cursuri de acupunctura si homeopatie.sa inteleg, deci ca trebuie sa ma interesez des la centrul de perfectionare pt a afla cind? Sau pot urmari site ul acesta?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Aoû 31, 2010 6:24 pm par Dr Ioan Dumitrescu

roxana stefania a écrit:Buna ziua ! Si eu doresc foarte mult sa urmez cursuri de acupunctura si homeopatie.sa inteleg, deci ca trebuie sa ma interesez des la centrul de perfectionare pt a afla cind? Sau pot urmari site ul acesta?

Nu stiu sa iti raspund, eu doar sunt chemat sa predau .
Daca aflu voi posta aici .

Revenir en haut Aller en bas

roxana stefania

Message Mar Aoû 31, 2010 11:22 pm par roxana stefania

Multumesc.Vreau neaparat sa urmez cursuri de homeopatie si fitoterapie. Centrul de perfectionare este singurul care organizeaza astfel de cursuri?Evident, care sa fie si acreditate ?

Revenir en haut Aller en bas

Didi

Message Jeu Sep 09, 2010 2:33 pm par Didi

Buna ziua.Sunt din Craiova si m-ar interesa foarte mult cursurile de acupunctura.Nu stiu daca au inceput. Imi puteti spune va rog unde ma pot interesa? Multumesc.

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Sep 09, 2010 3:39 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Nu stiu .
O sa ma interesez .

Revenir en haut Aller en bas

Vasilica

Message Mar Nov 23, 2010 9:59 am par Vasilica

Bună ziua.
Sunt din Iaşi şi aşi dori să urmez cursuri de acupunctură. Am aflat de curând că există Centrul de acupunctură SuJok, dar cursurile încep de-abia după Paşti, dacă am înţeles eu bine. Până atunci, dacă nu am altă variantă, aşi vrea să mă documentez mai mult, dat fiind volumul mare de cunoştinţe pe care va trebui să le acumulez într-un timp foarte scurt (am înţeles că primul modul va dura o săptămână cu program intensiv iar la modulul al doilea se trece foarte greu, fiind un examen destul de exigent). De aceea, până la începerea cursurilor vreau să citesc cât mai mult, mai ales că am 2 copii (dintre care unul e bebeluş) şi lucrez totodată ca medic, deci nu vreau să risc ca la momentul cursurilor să nu am timp suficient. Îmi doresc foarte mult să pot practica acupunctura, chiar dacă e foarte greu şi sunt convinsă că nu se învaţă peste noapte, dar cred că e unul din puţinele moduri în care pot trata pe cei fără bani. Munca ca medic pe ambulanţă mi-a arătat că suferinţa merge mână în mână cu sărăcia şi în fiecare casă în care am intrat am lăsat o parte din neputinţa mea de ajuta cu mâinile goale.
Îmi exprim totodată admiraţia şi respectul faţă de distinşii medici, acupuncturişti şi nu numai, care postează pe acest forum şi, deşi s-a spus că ,,informaţia costă,, , după aproape 10 ani de la terminarea facultăţii de medicină, după zbuciumul a două rezidenţiate luate cu brio, după multe examene mai mari sau mai mici, după periplul prin spitale şi servicii de ambulanţă, îndrăznesc să spun că încă nu ştiu nimic. De aceea mă hrănesc din roadele celor mari în speranţa că vor ajuta şi învăţăcei nevrednici ca mine.
Vă mulţumesc anticipat!

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

vstgx

Message Mar Nov 23, 2010 10:21 pm par vstgx

orientalmed a écrit:Nu a mai fost facut update la site. O sa fac corectii. Pe 29 aceasta luna are loc, iar, cursul 1 de reflexoterapie Sujok si bazele acupuncturii. perioada 29-4 decembrie parca
Aveti pe site si date de contact, telefonul meu si ma puteti suna/da email. Nu eu le orgnizez, ci Dna iulia sub patronajul Academiei de la Moscova. Eu fac listele cursantilor. De la gradul 3 in sus predau doar medici de la Academia de acupunctura de la Moscova, in limba rusa, cu translator.
Acupunctura pot face si cei ce nu sunt medici ?

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

vstgx

Message Mar Nov 23, 2010 10:46 pm par vstgx

Scuze ca am intrebat .
E cam restrictiva legislatia romaneasca .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Vasilica

Message Mer Nov 24, 2010 9:15 am par Vasilica

Vă mulţumesc pentru precizări. Am trimis un mesaj pe orientalmed.ro în care mai ceream informaţii suplimentare.
Mulţumesc încă o dată!

Revenir en haut Aller en bas

Marius Dicu

Message Dim Jan 09, 2011 11:22 pm par Marius Dicu

Mai exista posibilitatea de a urma cursuri de acupunctura chineza in Romania? Asa cum erau ele structurate inainte, prin centrul national de perfectionare? Oficiale, acreditate de stat, pentru medici, care iti confera competenta si dreptul de practica? Daca DA, atunci va rog sa-mi spuneti si mie unde au loc si o eventuala indicatie privind modalitatea de contact a institutiei respective.

Va multumesc!

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Dim Jan 09, 2011 11:26 pm par Dr Ioan Dumitrescu

De ce nu sunati direct la Centrul de perfectioanare a medicilor .
Ei au obligatia sa va raspunda .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum