Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Informatii programari la sediul Institutului
Ven Oct 20, 2017 3:03 pm par Dr.Ioan

» Narcissisme traitement homéopathique
Jeu Sep 21, 2017 7:55 am par Dr.Ioan

» L'action d'acupuncture
Jeu Sep 21, 2017 7:54 am par Dr.Ioan

»  Hernie discale apres la chirurgie
Jeu Sep 21, 2017 7:51 am par Dr.Ioan

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Mer Sep 13, 2017 8:03 pm par Perseu

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Nu ducem lipsa de investitori in centrale eoliene

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

20032011

Nu ducem lipsa de investitori in centrale eoliene

Boomul din sectorul energiei eoliene atrage ºi primii investitori în componente pentru turbinele care produc electricitate din vânt. În judeþul Buzãu, chinezii de la United Electric vor sã investeascã 50 de milioane de euro pentru o astfel de fabricã, pe platforma parcului industrial din comuna Pârscov. ªi asta în condiþiile în care, potrivit oficialilor companiei, mai multe firme din China au în plan dezvoltarea de parcuri eoliene în România de peste 500 de MW.
Cititi si: Vestas și România
„De aici apar investiþiile auxiliare pentru producerea acestor echipamente. Vrem sã mãrim parcul industrial de la Pârscov ºi sã investim aici încã 50 de milioane de euro anul viitor”, a declarat Jack Go, managerul United Electric. Compania a investit pânã acum circa 200 de milioane de euro în Pârscov în mai multe domenii, precum asamblarea de electrocasnice, þigarete, prelucrarea lemnului, construcþii ºi textile.
Elveþienii vin la Constanþa
ªi elveþienii de la Windex au anunþat în aceastã varã cã vor sã construiascã o fabricã de turbine ºi palete eoliene în judeþul Constanþa, investiþie care se va ridica la 25 de milioane de euro. Turbinele produse aici vor avea o capacitate cuprinsã între 225 de kW ºi 2,5 MW. Potrivit lui Nicolae Simion, directorul diviziei din România, construcþia fabricii va dura un an, iar unitatea va avea circa 100 de angajaþi.
Investiþii de ºapte miliarde de euro
Transelectrica a primit cereri de racordare la reþea pentru parcuri eoliene de 31.000 de MW, în condiþiile în care potenþialul eolian al þãrii este de 14.000 de MW. Au fost semnate pânã acum contracte de racord pentru capacitãþi de 3.700 de MW, care se vor dezvolta în urmãtorii cinci ani. Acestea vor însemna investiþii de aproape ºapte miliarde de euro.
[Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]
vstgx
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 832
Varsta : 41
Puncte : 29541
Data de inscriere : 17/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking