Acupunctura si homeopatie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
»  Hernie discale apres la chirurgie
Ven Mai 12, 2017 9:42 pm par Renoir

» Esofagita de reflux
Jeu Avr 13, 2017 9:54 am par Dr.Ioan

» Point d'acupuncture pour apprendre les mathématiques.
Jeu Jan 05, 2017 8:58 am par Dr.Ioan

» L'herpes oculaire
Jeu Jan 05, 2017 8:57 am par Dr.Ioan

» Bon anniversaire.
Sam Déc 31, 2016 8:11 pm par Rives Hara

» Le traitement du cancer avec le vaccin
Lun Déc 26, 2016 6:46 pm par Dr.Ioan

» L'acupuncture peut augmente l'immunité?
Lun Déc 26, 2016 6:45 pm par Dr.Ioan

» Blocaj emotional
Jeu Sep 08, 2016 3:51 pm par Patrascu T Dumitru

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

"Iertarea"ca un corector al starii de boala

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

"Iertarea"ca un corector al starii de boala

Message par GANESHA le Ven Juil 08, 2011 11:00 pm

Iertarea ca un corector al starii de boala

Vorbeam astazi cu d-lul doctor Ioan despre legatura dintre iertare si sanatate si-i spuneam ca in ceea ce priveste teoria ,cu totii stam bine
Din pacate ,pana la a pune in practica -personal ,mai am de parcurs pe acest drum si iarasi din pacate ,privind la cat de pline sunt centrele medicale -cred ca avem cu totii de strabatut acest drum al iertarii

<<“Să ierți de 70 de ori cate șapte”, a spus Iisus! “
Nu-i destul să spui o singură dată “iert”-să ierți pe cel ce ți-a greșit ori să te ierți pe tine însuți și gata. Ești iertat!
Iertarea trebuie să-ți stea în suflet, în minte și pe buze de 70 de ori cate șapte, iată! Să ierți repetat. Să ajungi pană acolo unde gandești iertarea, simți iertarea, trăiești iertarea și o aduci în existență, unde devine lucrătoare. Si te poate vindeca
Puterea extraordinară a iertării deschide porțile propriei noastre inimi către iubire, înțelepciune și răbdare.si apoi evident spre vindecare-orice boala ai avea .
. Nimic nu purifică mai profund decat iertarea. Nimic nu are putere mai adancă și mai stăruitoare asupra inimii rănite ori a percepției zdruncitate decat iertarea‚ “de 70 de ori cate șapte”!
Să ierți, să ierți și iarăși să ierți, să TE ierți de sute și de mii de ori dacă trebuie, să faci în tine însuți penitența recunoașterii păcatului cauzal – eroarea de percepție – prin iertare! Căci iertarea din tot sufletul lucrează pană acolo unde energiile acumulate ale tuturor neiertărilor se epuizează, iar mintea simte că nu mai este ceva de iertat pe lume.
SI ATUNCI AI SANSE SA TE VINDECI!!
Niciodată n-a fost ceva cu neputiință de iertat. Iertarea anulează răul la nivelul rădăcinilor sale. Iertarea repetată ajută mintea să vadă zorii iubirii și taina blandeții ființei proprii, cum împrăștie norii ce-au învăluit inima omului în nefericite erori de percepție, ce creează în sufletele tuturor o suferința de neanțeles care se transforma in boala
Să ierți, să te ierți, să-ți ocupi inima și mintea cu iertare înseamnă să-ți revendici dreptul, libertatea și puterea de a alege să-ți vindeci sufletul de iluziile prin care a fost încîlcit fără voie..De fapt, omul singur păstrează impresia neiertării, dar tot el are posibilitatea înțelegerii și a viziunii corecte prin iertare. De 70 de ori cîte șapte și chiar de mii de ori cîte șapte să ierți și să te ierți, căci așa si numai asa poti gasi vindecarea!>>
................asa cum spuneam,la teorie mai stiu cate ceva.
Dar in acest moment -privind in suflet imi dau seama ca mai am de parcurs " un pic de cale" pana la a pune si in practica
Daca puteti ierta sau VA puteti ierta "de 70 de ori cate 7"nu stati pe ganduri -faceti-o -si o parte din drumul spre vindecare l-ati parcurs.
De restul se ocupa d-lul doctor!
GANESHA

Numarul mesajelor : 5
Puncte : 21827
Data de inscriere : 02/06/2011

Revenir en haut Aller en bas

Re: "Iertarea"ca un corector al starii de boala

Message par Rely le Sam Juil 09, 2011 10:48 am

D-ul doctor Ioan !
Numai pe mine nu ma iarta .
Stiu am gresit ca l-am sacait cu e-mailuri, nu mai fac dar eram disperata ca facem crize de palpitatii .
Cat a durat sa imi spuna sa iau Ignatia si acum sunt bine nu mai am nevoie de medicii francezi ce te jupoaie de bani si nu iti fac nimic .
E foarte grea viata in Franta .
Il rog macar odata sa imi raspunda la e-mail si ii multumesc din suflet .
Eu sunt vinovata si i cer iertare, poate ma iarta si dansul sa ma vindec complet .
Rely

Numarul mesajelor : 723
Puncte : 25462
Data de inscriere : 03/09/2010

Message par dr Teodor Axinte le Sam Juil 09, 2011 9:22 pm

Daca vrei sa te ierte da fuguta la manastire si calugareste-te ( sunt locuri limitate ) .
dr Teodor Axinte
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 511
Varsta : 46
Localizare : Bacau
Puncte : 26032
Data de inscriere : 04/06/2010

Message par Contenu sponsorisé

Contenu sponsorisé