Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV

Aller en bas

06032012

Message 

tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV Empty tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV




Buna ziua, domnule profesor KORSAKOV
Am fost la radiologie in urma recomandarii dumneavoastra, se pare ca totul este NORMAL. Totusi la trezire dimineata am o tuse spasmodica cu mici expectoratii. Pe langa toate astea am o stare generala proasta dimineata, in sensul ca ma dor toate incheieturile (gleznele, umerii de parca toata noaptea as umbla nu stiu pe unde) inclusiv in spate niste junghiuri. Ma ridic din pat dimineata mai obosita decat m-am culcat. Am descoperit in spatele genunchiului drept o mica umflatura care uneori in anumite pozitii (stau turceste) este dureros (se pare ca este un mic tromb pe care il masez cu un gel cu castan de o saptamana - eu am munca de birou si aproape 8 ore stau pe scaun cu mici pauze). Transformarile care se produc in atmosfera, in plan social si personal ne afecteaza atat de mult incat am devenit foarte sensibili sau este doar astenie sau sunt niste blocaje energetice. Cu stima pentru singurul om constant si vertical de pe acest forum. (In ultima saptamana am aflat ca o prietena are cancer ovarian si mama unei alte prietene o tumora la cap, iar un altul cancer la genunchi. CE SE INTAMPLA CU NOI? ANKA
anka
anka

Numarul mesajelor : 23
Puncte : 47621
Data de inscriere : 18/04/2011

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

tuse spasmodica pt.dl.prof.KORSAKOV :: Commentaires

Korsakov

Message Mar Mar 06, 2012 11:24 am par Korsakov

Anka sunt boli simple ce pot fi rezolvate pe forum altele nu, in medicina nu sunt minuni
Diagnosticul corect da garantia succesului medical .
Am banuit ca in acest caz tusea era doar un simptom ce ascunde o alta afectiune, posibil autoimuna .
Sfatul meu este sa faci investigatii serioase .
Trebuie sa te vada un medic bun pentru a stabili ce analize ai nevoie .
Apeleaza la doctorul Ioan, sper sa te ajute .

Revenir en haut Aller en bas

anka

Message Mar Mar 06, 2012 11:42 am par anka

La ce investigatii serioase va referiti. De fapt de unde ar trebui sa incep, ce banuiti? Pe domnul doctor IOAN nu l-am vazut pe forum. Dansul este in Bucuresti, iar eu sunt in Pitesti, distanta nu este o problema insa nu stiu cum sa iau legatura cu dansul si mai ales cand spuneti "sper sa te ajute" deja se strecoara un semn de indoiala. Cu stima ANKA

Revenir en haut Aller en bas

anka

Message Mar Mar 06, 2012 11:56 am par anka

Sunteti o persoana cu suflet, intuitia dumneavoastra mi-a deschis un drum pe care o sa incep sa merg pentru a cauta raspunsuri. Analize fac de 2 ori pe an insa se pare ca nu le fac pe cele care trebuie. Va multumesc si cred in sfaturile dumneavoastra sincere. Anka

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Mar Mar 06, 2012 12:48 pm par Feodora

Anka il suni sau ii scrii ce ai si te programeaza . Nu sunt eu cea care sa isi dea cu parerea, eu nu cred ca ai ceva grav .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum