Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Lecturi interesante EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Lecturi interesante EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Lecturi interesante EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Lecturi interesante EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Lecturi interesante EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Lecturi interesante EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Lecturi interesante EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Lecturi interesante EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Lecturi interesante

Aller en bas

07032012

Message 

Lecturi interesante Empty Lecturi interesante




Am gasit ceva carti interesante: "puterea prezentului" si "linistea vorbeste"

Sunt carti care nu se adreseaza mintii si tocmai de aceea aduc un element de noutate in peisaj.

Autorul e un tip care a trait starea de boala pana la nivel maxim de suportabilitate, dupa care a avut "sansa" sa depaseasca SINGUR boala. A trait ceea ce mintea noastra colectiva califica ca fiind "MIRACOL", fenomen care este aleatoriu si rezervat numai unora, alesi, f.f. rar.

Sunt carti frumoase, carti care necesita timp de procesare a informatiei, carti care te pot indruma.
flower
CM
CM

Numarul mesajelor : 101
Puncte : 48562
Data de inscriere : 21/01/2011

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Lecturi interesante :: Commentaires

Razvan

Message Mer Mar 07, 2012 5:41 pm par Razvan

CM a écrit:Am gasit ceva carti interesante: "puterea prezentului" si "linistea vorbeste"

Sunt carti care nu se adreseaza mintii si tocmai de aceea aduc un element de noutate in peisaj.

Autorul e un tip care a trait starea de boala pana la nivel maxim de suportabilitate, dupa care a avut "sansa" sa depaseasca SINGUR boala. A trait ceea ce mintea noastra colectiva califica ca fiind "MIRACOL", fenomen care este aleatoriu si rezervat numai unora, alesi, f.f. rar.

Sunt carti frumoase, carti care necesita timp de procesare a informatiei, carti care te pot indruma.
flower

Ma bucur ca ai gasit, nu te intreb unde, ca sa nu iti lezez intimitatea !

Revenir en haut Aller en bas

CM

Message Jeu Mar 08, 2012 12:30 pm par CM

"Mintea reprezinta un instrument minunat daca este folosita corect. Insa, folosita gresit, devine foarte distructiva. Pentru o exprimare mai exacta, nu este vorba de faptul ca va folositi gresit mintea - de obicei n-o folositi deloc. Ea va foloseste pe dumneavoastra. Aceasta este boala. Credeti ca sunteti mintea dumneavoastra. Este o iluzie. Instrumentul a pus stapanire pe dumneavoastra.
Este aproape ca si cum ati fi posedat fara sa o stiti, si in felul acesta credeti ca sunteti entitatea care va poseda.

INCEPUTUL LIBERTATII e intelegerea faptului ca nu suntei "ganditorul". In momentul in care incepeti sa observati ganditorul, un nivel superior de constiinta devine activ.

Atunci incepeti sa va dati seama ca in spatele gandului se afla o dimensiune vasta de inteligenta si ca gandul nu reprezinta decat un minuscul aspect al acestei inteligente. Va mai dati seama ca toate lucrurile care conteaza cu adevarat - frumusetea , dragostea, creativitatea, bucuria, pacea interioara - izvorasc de dincolo de minte.
Ati inceput sa va treziti "

am redat un fragment din "Puterea prezentului" - Ghid practic
flower

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum