Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
sulfur LM2 - Page 2 EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
sulfur LM2 - Page 2 EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
sulfur LM2 - Page 2 EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
sulfur LM2 - Page 2 EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
sulfur LM2 - Page 2 EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
sulfur LM2 - Page 2 EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
sulfur LM2 - Page 2 EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
sulfur LM2 - Page 2 EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

sulfur LM2

Page 2 sur 7 Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Suivant

Aller en bas

17052012

Message 

sulfur LM2 - Page 2 Empty sulfur LM2




am 38 ani si de a lungul anilor am folosit mai multe remedii(thuya,sepia,actea racemosa,china,gelsenium).am avut atacuri de panica care de a lungul anilor sau transformat in depresie(tratament alopat cipralex),sindrom de ovare polichistice si sindrom premenstrual.am avut multe probleme in ultimii ani,mama bolnava de cancer de 3 ani,sotul munceste in strainatate.eu muncesc doar 4 luni pe an tot in strainatate dar imi las copii si mama in tara.toate aceste lucruri m-au adus intr o stare psihica jalnica si insomnie.mi a fost recomandat sulfur lm1 sau lm2 .dupa 2 zile am inceput sa am diaree si parca toate starile rele ce le am avut de a lungul vietii mi au aparut si accentuat.am intrerupt sulfurul,dar mi sa spus sa reiau cu lm3 sau lm4 .ce sfat imi dati?am uitat sa precizez acum un an am luat carcinozinum ch200 fara nici un rezultat

flo73

Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 17/05/2012

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

sulfur LM2 :: Commentaires

flo73

Message Dim Mai 20, 2012 3:39 pm par flo73

Doar traume pshice din cate stiu.Mama e bolnava de 3 ani de cancer(2 opertii ,chimioterapie),sunt mereu singura (sotul lucreaza in italia ),am 2 copii pe care 4 luni pe an ii las cu mama si eu plec la munca in italia.Toate aceste lucruri se petrec de ani de zile,de cate ori plec si las copii si pe mama parca se rupe ceva in mine.Cred ca asta e cauza depresiei mele dar nu o pot stapani...

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Dim Mai 20, 2012 3:54 pm par Korsakov

Flor mananci mai sarat ca altii ?
Cum iti place sa bei laptele, rece sau cald ?

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Dim Mai 20, 2012 3:55 pm par dr Mestes Istvan

Parca ziceai ca nu repertorizezi herr maestre ?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Dim Mai 20, 2012 3:57 pm par Korsakov

dr Mestes Istvan a écrit:Parca ziceai ca nu repertorizezi herr maestre ?

Niet .

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Dim Mai 20, 2012 3:59 pm par flo73

Lapte nu beau deloc.Nu imi place,de cand eram mica.In legatura cu sarea ,imi place mai sarat,dar nu abuzez de sare

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Dim Mai 20, 2012 4:03 pm par Korsakov

Flor homeopatia e ca un joc de sah ( rusii sunt cei mai buni ), o ultima intrebare, sper :
In timpul sarcinii ai avut greturi mari, ai vomitat, ti-a fost rau ?
Ai tensiunea mica ?

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Dim Mai 20, 2012 4:12 pm par flo73

In timpul primei sarcini nu mi a fost rau de loc,iar in timpul celei de a doua mi a fost greata non stop 5 luni,zi si noapte(precizez nu am vomitat de loc).Tensiune normala 120 cu 80

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Dim Mai 20, 2012 4:22 pm par Korsakov

Nu iti promit decat o ameliorare, cazul tau este complex, parea simplu la inceput .
Te duci maine la farmacie si cumperi Ignatia CH 30 pe care trebuie sa o iei la ora 4 dimineata, pui ceasul sa te scoale .
Faci o pauza de doua zile si apoi iei o singura doza de Natrum muriaticum CH 200, apoi pauza si imi spui ce simptome mai ai .

Cel mai bine ar fi sa iti tratezi totusi alergia .

Revenir en haut Aller en bas

Memphis

Message Dim Mai 20, 2012 4:27 pm par Memphis

Domnule profesor ai uitat sa intrebi ce era mai important : daca ii plac mult dulciurile, daca ii este frica de inaltime, daca are gatul uscat noaptea ! Basketball

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Dim Mai 20, 2012 4:28 pm par Korsakov

Memphis a écrit:Domnule profesor ai uitat sa intrebi ce era mai important : daca ii plac mult dulciurile, daca ii este frica de inaltime, daca are gatul uscat noaptea ! Basketball

?
Nu inteleg .

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Dim Mai 20, 2012 4:49 pm par flo73

va multumesc mult.cate granule trebuie sa iau ?una?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Dim Mai 20, 2012 4:58 pm par Korsakov

Se administreaza 10 granule odata .
Raspunde si la intrebarile lui Memphis, par interesante

"Domnule profesor ai uitat sa intrebi ce era mai important : daca ii plac mult dulciurile, daca ii este frica de inaltime, daca are gatul uscat noaptea ! "

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Dim Mai 20, 2012 6:00 pm par flo73

deci doza este de 10 granule?referitor la intrebari:imi plac dulcuirile,nu mi se usuca gatul noaptea si mi e frica de inaltimi.in schimb mi e frica sa merg cu avionul

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Dim Mai 20, 2012 6:25 pm par dr Mestes Istvan

Memphis a écrit:Domnule profesor ai uitat sa intrebi ce era mai important : daca ii plac mult dulciurile, daca ii este frica de inaltime, daca are gatul uscat noaptea ! Basketball

L-ai bagat in ceata pe maestrul K ! Laughing Laughing Laughing

Revenir en haut Aller en bas

Dr Suceveanu

Message Dim Mai 20, 2012 6:46 pm par Dr Suceveanu

Ceatza !
Rusii sunt cei mai buni, cei mai tari, ei sunt singurii locuitori de pe planeta .
Restul, suntem ceva involuat, care nu stim nimica .
Flor e un caz tipic de Nitric acid, dar noi nu stim, nu spunem, nu avem voie sa gandim, proful K este prietenul doctorului Dumitrescu .

Revenir en haut Aller en bas

dr Corlatan

Message Dim Mai 20, 2012 6:53 pm par dr Corlatan

Doctorul Dumitrescu te chemat pe forum doar sa il aplauzi pe profesorul K, nu ai inteles ?
Jenant .

Revenir en haut Aller en bas

dr Estebanus Marcel

Message Dim Mai 20, 2012 7:30 pm par dr Estebanus Marcel

Medicii sunt lupi intre ei .
Pacat, avem foarte multe lucruri de invatat de la domnul profesor si noi dam cu piciorul la aceasta oportunitate - made in Romania .

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Dim Mai 20, 2012 7:34 pm par flo73

va sog spuneti mi si mie ce este un caz tipic de nitric acid?!ce inseamna asta??

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Dim Mai 20, 2012 7:36 pm par flo73

ce ar trebui sa fac?dati mi cat mai multe sfaturi va rog frumos

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Lun Mai 21, 2012 9:38 am par Feodora

dr Estebanus Marcel a écrit:Medicii sunt lupi intre ei .
Pacat, avem foarte multe lucruri de invatat de la domnul profesor si noi dam cu piciorul la aceasta oportunitate - made in Romania .

Cred ca Dr Ionescu ar trebui iar sa faca "curatenie" pe forum escluzand membrii necivilizati .
Domnul profesor isi rapeste din timpul pretios sa raspunda iar unii isi bat joc de rabdarea dansului .

Revenir en haut Aller en bas

CM

Message Lun Mai 21, 2012 12:57 pm par CM

flo73: in afara de homeopatie, ai incercat sa gasesti ceva care sa substituie tratamentul medicamentos? A lua xanax, somnifere nu e o solutie. In nici un caz pe termen lung. Tu deja vorbesti de 3 luni.

Ai auzit de remedii florale Bach? Te pot ajuta si in nici un caz nu te vei mai speria de efectul lor.
de asemenea, exista un medicament din plante, Anxivital plus produs de Vitalia K. Gasesti pe net si poti comanda produsul direct de la producator.

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Mar Mai 22, 2012 3:13 pm par flo73

dl profesor am luat azi dimineata ignatia ch30, 10 granule cum mi ati recomandat.nu ma simt bine deloc psihic,sunt agitata nu ma pot relaxa.mi e groaza ca nu voi putea merge la munca !e normal?!si mai groaza imi e ca va trebui sa apelez la tratamentul alopat.cred ca acel sulfur pe care l am luat ma dat peste cap.era mai bine cand nu luam nimic!

Revenir en haut Aller en bas

CM

Message Mar Mai 22, 2012 4:42 pm par CM

stai linistita si eu am trecut prin asa ceva.
daca ti-e groaza ca vei apela la tratament alopat nu o sa iei ci o sa cauti o solutie.
daca nu poti sa manageriezi aberatiile mintii, incearca sa faci un exercitiu simplu de constientizare: toate reactiile, fricile, fobiile, groaza sunt date de mintea ta si nu de tine. Nu te mai identifica cu starea, emotia pe care le ai. Tu nu ai nici o problema esti ok si in siguranta.

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Mar Mai 22, 2012 9:41 pm par dr Mestes Istvan

Flor profu nu ti-a dat rau, problema este ca dansul a vrut doar sa inlature un blocaj psihic fara sa inteleaga cazul, ceea ce nu se poate pe forum .
In cazurile simple se poate .

Revenir en haut Aller en bas

Memphis

Message Mar Mai 22, 2012 10:17 pm par Memphis

dr Mestes Istvan a écrit:Flor profu nu ti-a dat rau, problema este ca dansul a vrut doar sa inlature un blocaj psihic fara sa inteleaga cazul, ceea ce nu se poate pe forum .
In cazurile simple se poate .

Nu era evident ?

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Mer Mai 23, 2012 11:41 am par flo73

Nu stiu ce altceva sa putea face decat sa apelez la forum.Avem un singur homeopat in oras care ma zapacit cu sulfurul.Am inteles ca toti ati fost de acord ca sulfurul nu era penrtu mine ,si el insista sa mai iau.Doamne fereste,si aici e considerat un medic f bun!Ce o fi fost in capul lui?Sper in continuare in tratamentul care mi l adat proful!

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 2 sur 7 Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum