Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Infectiile stafilococcice tratament naturist EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Infectiile stafilococcice tratament naturist EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Infectiile stafilococcice tratament naturist EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Infectiile stafilococcice tratament naturist EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Infectiile stafilococcice tratament naturist EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Infectiile stafilococcice tratament naturist EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Infectiile stafilococcice tratament naturist EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Infectiile stafilococcice tratament naturist EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Infectiile stafilococcice tratament naturist

Aller en bas

29012010

Message 

Infectiile stafilococcice tratament naturist Empty Infectiile stafilococcice tratament naturist




Ca orice microb, si Stafilococul are aceleasi "obiceiuri" de a-si modifica genomul, adica structura genetica .
Noi pamantenii astia evolauati, civilizati, oameni de stiinta cercetam, inventam, descoperim, gasim noi si noi antibiotice de clasa 1oo, de ultima generatie care omaoara, distruge, ingrozeste si tot Stafilococul prapadeste .
Nu stim sau uitam ca el mutantul, nu asteapta anul sa isi produca capside, adica produce niste enzime prin care se apara( metabolizeaza ) minunea secolului ultima generatie, care a ei creatie, la flora saprofita e cu dedicatie .
Adica antibioticul in loc sa ne faca bine, spre a lui rusine ne modifica flora saprofita , am scris, publicat, prezentat mai demult despre asta, dar nu era ceva nou, ci doar faptul ca insasi flora noastra saprofita prietena modificata, poate devenii un dusman nedorit .
http://starrchoice.webs.com/nosodenoiintestinale.htm
Sunt situatii insa cand suntem presati a recomanda antibioticoterapie pentru stafilococcie si atunci :

Daca ii dati antibiotic, asociati cu Nystatine sa nu faca Candidoza .
2. Stafilococul trebuie sa fie chimiosensibil la antibiotic .
3. Antibioticul trebuie sa realizeze asa zisa " concentratie bactericida " .
Daca nu indepliniti aceste conditii, il dati degeaba si populatia de stafilococ ramasa devine rezistenta la acest antibiotic .
Cel mai sigur ar fi vaccinul homeopat impreuna cu Astragalus . In cazul in care nu e o urgenta, cred ca putem astepta sa treaca perioada inidicata si apoi va
lua Stafilococcinum .


Nu strica o imunograma, pe langa hemoleucograma uzuala .

Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58918
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Infectiile stafilococcice tratament naturist :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Fév 11, 2010 12:16 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Din pacate din ce in ce mai mult ne confruntam cu infectii intraspitalicesti, urmare a tratamentului cu antibiotice care modifica tulpinile stafilococcice ce sunt rezistente la majoritatea antibioticelor .
Solutii ?
1. Cultura din secretii ce contin Stafilococus si preparare autovaccin
2. Cresterea imunitatii pe seria leucocitara
3. Modificarea terentului, daca organismul nu produce anticorpi

Repet fiecare caz are particularitatea lui si nu se pot emite sfaturi general valabile pe forumuri, ci doar orientativ .

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Mar Déc 27, 2011 10:52 am par Feodora

Ce analize trebuie sa facem pentru a vedea ce infectie avem ?

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Mer Déc 28, 2011 5:54 pm par dr Mestes Istvan

Feodora a écrit:Ce analize trebuie sa facem pentru a vedea ce infectie avem ?

Faci proba din secretie si daca nu ai poti doza anticorpii .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum