Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
HOMEOPATIA  în Belgia si Romania EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
HOMEOPATIA  în Belgia si Romania EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
HOMEOPATIA  în Belgia si Romania EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
HOMEOPATIA  în Belgia si Romania EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
HOMEOPATIA  în Belgia si Romania EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
HOMEOPATIA  în Belgia si Romania EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
HOMEOPATIA  în Belgia si Romania EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
HOMEOPATIA  în Belgia si Romania EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

HOMEOPATIA în Belgia si Romania

Aller en bas

31012018

Message 

HOMEOPATIA  în Belgia si Romania Empty HOMEOPATIA în Belgia si Romania




Când vizitați Belgia, este o plăcere să intrați într-o farmacie.
Orice medicamente homeopatice pe care le căutați acolo sunt în farmacie.
Dacă nu există pe stoc, atunci veți comanda și în decurs de 24 de ore veți primi medicamentul pe care l-ați solicitat.
Aceeași situație pe care am întâlnit-o în Franța, în Germania.
Pentru cei care nu au timp să meargă la farmacie, puteți comanda online în Belgia.
Transportul este gratuit în Belgia.
Aveți una dintre adresele de aici, farmacia Bioderma
Adresa online este pe Google, scrieți doar Bioderma Belgia.
Nu va recomand sa va obositi sa cautati, pentru ca pe lista tarilor unde se pot expedia remediile homeopate dorite mandra noastra tara Romania nu exista .
Exista Estonia, Lituania, Cipru si grupul UE.
Romania NU-UE !
Oare de ce ?
De 2-3 ani tot mai putine remedii homeopate gasim in farmaciile din Romania .
Sunt obligat pentru asta sa le recomand pacientilor mei sa faca comanda de remedii in Anglia, Austria .
In contextul in care homeopatia este contestata tot mai mult in Romania de catre unii “ binevoitori”  cu norma intreaga iar o serie importanta de remedii homeopate nu se mai gasesc in Romania, ce concluzie putem trage ?
A ajuns Romania o tara mai evoluata decat Belgia, Franta, Germania, Elvetia ?
Daca vor disparea remediile homeopate din farmaciile romanesti atunci ce rost mai au cursurile de pregatire in specialitatea homeopatie ?
Acest daca se poate multiplica in zeci de ipostaze, dar cui ii pasa !
Sute de medici au facut cursurile de homeopatie din pasiune si din dorinta de a-si trata mai bine pacientii si daca remediile homeopate vor disparea din farmaciile noastre vom reedita dictonul communist de cooperativa munca in zadar “ .
Imi doresc sa nu am dreptate dar ma tem ca voi ramane doar cu dorinta .
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58428
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit
- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum