Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Plante medicinale atentie ! EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Plante medicinale atentie ! EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Plante medicinale atentie ! EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Plante medicinale atentie ! EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Plante medicinale atentie ! EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Plante medicinale atentie ! EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Plante medicinale atentie ! EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Plante medicinale atentie ! EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Plante medicinale atentie !

Aller en bas

08062010

Message 

Plante medicinale atentie ! Empty Plante medicinale atentie !




Este a doua oara cand am necazuri din cauza culegatorilor de plante .
Prima data in 1995, cand am dat seminte unui papagal si acesta mi-a murit deoarece in pachetul de seminte cumparate erau si seminte de Secale cornutum si a doua oar cand recomandandu-i unei paciente sa foloseasca Vasc pentru hipertensiune a facut intoxicatie cu simptome ce nu erau specifice intoxicatiei cu vasc ( diareea ) .
Tot dansa mi-a povestit cum sunt culese plantele de pe camp de copii ce le culeg aiurea, fara sa tina seama de specia respectiva .
Sunt pentru utilizarea medicinei naturiste in tratamentul bolilor cronice, dar nu pot sa accept ca pacientii mei sa fie intoxicati cu plante toxice .
Cand fac recomandarile la cabinet caut sa ii indic pacientului planta cea mai buna sindromului prezent la acesta, din simplul motiv sa cresc eficienta schemei terapeutice si de a nu face rau, inainte de a face bine .
In situatia in care nu mai am siguranta ca planta recomandata de mine este cea cumparata de pacient sunt obligat sa informez despre aceasta situatie pacientii mei .
Pacientii care au probleme cu aceste ceaiuri ce contin alte plante ce le fac rau in cutiile cumparate au datoria morala de a face toate demersuile sa anunte autoritatile sanitare .
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58808
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Plante medicinale atentie ! :: Commentaires

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Juin 08, 2010 6:54 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Asa este Scari .
De aceea abuzul de ceaiuri prost administrate, pot face mai mult rau decat bine .
Idem alimentatia .
1. E-uri, M-uri
2. De exemplu excesul de alimente cu valoare de " fierbinte " ( condimentele ), la un pacient hipertiroidian, cancer tiroidian va agrava hipertiroidia .

Revenir en haut Aller en bas

Elena

Message Jeu Juin 10, 2010 10:09 am par Elena

O sa ii spun si lui mama sa nu mai consume ceaiuri aiurea .
Poate ne dati mai multe informatii .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum