Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii

Aller en bas

06092010

Message 

Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii Empty Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii




Tema
Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii.
Sedinta 23.09 2010, la sediul AMR

Tema propusa de Dr Ileana Randasu este incitanta, fiind mereu actuala cu ocazia fiecarui consult .
Chiar si eu ma confrunt zilnic cu cazuri care ma obliga sa caut cauza boli, obstacolele care intervin in
cursul tratamentului, ce nu imi permit a obtine o vindecare rapida .
Acesti factori ce sunt obstacole reale in cursul tratamentului sunt multipli si greu de monitorizat .
Dau cateva exemple : parazitozele, diagnostic alopat incomplet, alergiile, traumele psihice, intoxicatiile multifactoriale... si lipsa unor medicamente homeopate in Romania sau formule de plante din China .
Frecvent insa pacientii nu au bani de investigatii, de tratamente, fiind obligat a trata doar prin acupunctura si homeopatie boli grave .
Lucrul cel mai important pentru noi ca medici este faptul ca prin aceste cazuri grave sau cu asa zisele obstacole
avem zilnic posibilitatea de a ne confrunta cu noi cazuri dificile ce ne fac existenta noastra interesanta .
Fara aceste provocari ar intervenii rutina si nu am putea progresa .
Probabil ca unii medici nu vor sa aiba bataie de cap cu cazurile grele, dar nici nu stiu ce pierd .
Aceste cazuri grele sunt sansa ce li se ofera lor in viata sa evolueze ca medici .
Diagnosticul e ca un rebus si dezlegarea lui inseamna vindecarea pacientului .
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58808
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Abordarea homeopatica in cazuri dificile, obstacole in calea vindecarii :: Commentaires

Korsakov

Message Lun Sep 06, 2010 10:00 pm par Korsakov

Radioactivitatea, alimentatia toxica ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Cristina Teodorescu

Message Mar Sep 07, 2010 7:27 am par Dr Cristina Teodorescu

Si diatezele reprezinta obstacole in cursul tratamentuli .

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Mar Sep 07, 2010 8:06 am par Marta

Si un diagnostic incorect, nu ?

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Mar Sep 07, 2010 8:49 am par vstgx

Mai depinde si de experienta medicului succesul tratamentului .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum