Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat

Page 1 sur 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivant

Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Partager cet article sur : reddit

O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Mai 06, 2010 10:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Amice esti curajos, vom verifica metoda si ....
Poate da, poate ba .
Nu emit judecati inainte de a verifica .
Ioan

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Ven Mai 07, 2010 8:13 am par Dr.Ionescu Sterian

Aici este efectul placebo .
Ai verificat metoda pe animale ?
Doctorul Dumitrescu a tratat tumori la catei cu remedii homeopate si asa nu il poate nimeni contrazice ca ar fi placebo .
Esti medic ?

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Mai 07, 2010 10:15 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Scari nu trebuie sa te superi, orice noutate e firesc sa creeze opinii divergente .
Mai cunoastem si noi ceva despre structurarea apei, am mai facut si experiente neortodocse in acest domeniu, dar sunt nevoit a recunoaste ca si pe mine m-a surprins teoria dumitale ca o eticheta poate structura / modifica lungimea de unda a legaturii H-H .
M-am abtinut a-ti da un raspuns categoric si sper sa pot verifica prin electronografie cat de curand .
Stiu ca esti un pasionat de homeopatie, dar cu riscul sa fiu acuzat de lipsa de modestie iti spun ca fac parte dintre cei ce mananca homeopatia pe paine . De aceea ti-am zis ca ai curaj sa intri falnic pe acest forum cu aceasta teorie .
Sigura te-as fi crezut daca imi spuneai ca poti structura apa prin muzica, prin rugaciune, culori si alte forme de transmitere a informatiei, dar cu o simpla eticheta recunosc ca momentan ma indoiesc .
Sper sa ai dreptate .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Mai 07, 2010 10:19 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Scuze ca revin, dar ar mai fi niste detalii care sa imi alunge indoiala ca nu faci misto de noi :
1. Ai incercat sa scrii pe eticheta de exemplu durere de dinti sau nevralgie si pacietul sa aiba dureri de dinti .
2. Eu imi pastrez fise ale pacientilor , analize, declaratii ( la cazurile interesante ) . Ai asa ceva ?
3. Ai citit ceva despre Cabala ?

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Ven Mai 07, 2010 10:27 pm par Myka

Desi nu sunt medic , am si eu o intrebare..Daca vibratia unui cuvant poate imprima "ceva" in structura apei..ma gandesc ca putem scrie pe eticheta si cuvantul.."cognac", nu???Si in acest caz, baute mai multe pahare, ne vom imbata???

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Mai 07, 2010 10:36 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Myka a écrit:Desi nu sunt medic , am si eu o intrebare..Daca vibratia unui cuvant poate imprima "ceva" in structura apei..ma gandesc ca putem scrie pe eticheta si cuvantul.."cognac", nu???Si in acest caz, baute mai multe pahare, ne vom imbata???

Super .
Nu as vrea insa sa il supar pe Scarface, il cunosc, este un entuziast pro homeopatie ( si asta e o calitate ), dar ce bine ar fi daca mesajul scris pe eticheta ar vindeca ( structura apa ?
Totusi un sambure de adevar este in ce spune dansul, astfel isi primea "portia " .
Samburele nu se refera la eticheta , ci la alt tip de a influenta informational apa .
De exemplu rugaciunea Tatal Nostru are efect de scadere a TA la hipertensivi ( studii facute de cercetataorii rusi )
Si preotul dedicat spiritual credintei cand spune rugaciunea face structurare a apei de aghiasma .
Putem demonstra asta, avem nevoie doar de un GDV .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Mai 07, 2010 11:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Stii ceva, crede si nu cerceta e valabil doar pentru Sfanta Scriptura .
Nu vreau sa fac misto de dumneata si as fi fericit sa am medici cursanti asa curajosi cum esti dumneata . Nu imi plac tocilarii .
Ai in dumneata flacara homeopatiei si cred ca un maestru ar putea sa iti fie de ajutor . Desigur cel mai bun maestru e spiritul tau, dar pentru asta ai nevoie de Tao .
Daca esti din Bucuresti sau ai drum prin Bucale te astept sa iti arat cate ceva despre unificarea conceptului homeopatic - AyurVedic- Chinexesc si Homeotoxiologic .
In masura in care fizicianul Ioan Mamulas are timp , te va lamurii dansul cu intrebarile firesti pe care indreptatit ti le pui .
Semneaza
Un prieten .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Ven Mai 07, 2010 11:11 pm par Myka

Nu trebuie sa te superi..Ne mai si destindem..Pana la urma ideea este ca , dupa cum spunea si domnul doctor, poti impregna apei, hai sa zicem...gandurile tale bune..energia pozitiva.Acum na...eu nu sunt nici de departe atat de docta, dar zic ca si atunci cand pregatesti o mancare unui bolnav si o faci cu dragoste si in timpul acesta te mai si rogi , acea mancare va avea un oarece efect benefic asupra suferindului.Eu am facut un altfel de experiment..Daca spui cuiva din tot sufletul.."buna dimineata" , sau .." buna ziua" , din tot sufletul si dorindu-i acelui om ca ziua sa-i fie buna, apoi acelui om ii va merge bine in acea zi.

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Ven Mai 07, 2010 11:22 pm par Myka

Si acum ma retrag , dorindu-va tuturor din tot sufletul, o noapte senina, vise ce va vor deschide cai spre a continua cu succes tot ceea ce doriti..

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Mai 07, 2010 11:37 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Stii Scarface, imi doresc de la dumneata un singur lucru : sa ma faci sa ma mir .
Nu iti cer sa ma crezi, dar poate am sansa de a citii dumneata ce scriu eu acum .
1. Stiu foarte bine ce vrei sa spui dumneata si aceste experimente au mai fost facute, nu cu eticheta, au fost facute cu substanta, metalul toxic . Nu prin metoda impregnarii ci prin inductie .
2. Aceasta stiinta e foarte, foarte veche ( Sumeria, Egypt ), era stiinta initiatica . Am scris ceva despre asta aici .
3. Se aplica in armata, spionaj ( America, Rusia, China, Italia, etc )

4. Roata a fost descoperita demult .
O zi buna si sa nu te schimbi . Ma refer la coraj .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Sam Mai 08, 2010 12:04 am par Dr Ioan Dumitrescu

1. Apa prin legaturile sale H-H este receptiva la orice informatie din exterior . Chiar si cand sunt telefonul, apa din apartament "receptioneaza" structureaza .
2. Terra e un ghem de frecvente ce isi pun "amprenta" pe legatura H=H
3. Granulele de lactoza asigura un minim de stabilitate al acestei legaturi , pentru a nu fi influentata din exterior .

Sper ca acum ma intelegi de ce ma indoiesc de teoria dumitale .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Sam Mai 08, 2010 7:46 am par Dr Ioan Dumitrescu

Cel mai important lucru pentru un luptator este sa creada in ideiile sale, sa se bata pentru ele si sa gaseasca intr-un tarziu linistea ca adevarul lui a fost acceptat de majoritate .
Dar ce este oare adevarul ?

ESTE DOAR O ETAPA IN CALEA CUNOASTERII .

Da practic cele sustinute fervent, de admirat de altfel, de dumneata , se pot verifica usor si nu ai nevoie sa stii prea multa homeopatie .
De exemplu intr-o colica biliara s-ar putea incerca Nux Vomica CH 5 sau CH 9 .
Intr-o cistita banala remediul Cantharis CH 5 sau CH 9 .
Chiar daca eu personal ma indoiesc, voi incerca totusi, mai ales ca nu poate fi placebo la mine care nu cred . Sigur insa mi-ai trezit interesul .
Om vedea .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Sam Mai 08, 2010 10:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Am zis doar ca m-ati facut curios . In cazul unui medicament homeopat de urgenta , acesta isi face efectul indiferent de prejudecati sau nu .
Nux Vomica in colica biliara, Cantharis in cistite, Arnica in traumatisme ( exceptie Nat sul in cele craniene - vezi lista mea )

Si ca sa fiti linistit am testat Syzgium la un pacient diabetic si a scazut intr-o ora glicemia, idem Belladona la HTa, Benzoic acid in guta.
Sa vedem daca acelasi efect il obtin - intr-o ora si la eticheta !!!

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Dim Mai 09, 2010 9:27 am par Dr.Ionescu Sterian

scari a écrit:Daca va referiti la timpul de pastrare a unui remediu facut cu apa si unul "salvat" in lactoza, acest lucru este cea mai mica problema daca avem in vedere ca
a) remediul facut in apa se poate face in orice secunda, "proaspat", fara a mai avea necesitatea de a-l salva in granule. Nu ne mai trebuie nici farmacie, nici lactoza, nici depozit.
b) se poate folosi alcool in loc de apa, in care remediul se pastreaza ca si orice dilutie homeopatica.
c) se poate impregna ulterior o granula de lactoza in apa sau alcoolul programat cu numele remediului.

Deci nici din acest punct de vedere nu exista nici in fel de problema. Insa poate va referiti la altceva. Nu prea imi dau insa seama in ce ar consta insa "indoiala." In plus eu vorbesc de ceva practic si experimentat de sute de ori si nu de teorii.

Domnule Scari homeopatia are principiile ei clasice, amintesc doar unul fundamnetal :
"Similia similibus curantur "
Pentru a prepara un remediu procedura este de a dinamiza produsul diluat .
Nu are sens ce sustineti D-vs nu are o fundamentare ca in cazul homeopatiei .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

avatar

Message Dim Mai 09, 2010 10:04 am par Myka

Domnule Scari, doresc sa va adresez si eu o intrebare ..simpla , oarecum.Daca in apa pot fi impregnate absolut orice fel de informatii benefice, de ce poate vindeca cancerul , batand din palme???Repet..nu sunt o cunoscatoare in ale homeopatiei , sau in ale medicinei, dar ..zic eu ca , ca si un muritor de rand , am si eu dreptul la informare.Dupa ceea ce spuneti dumneavoastra, apa nu stie sa preia mai mult decat a descoperit omul prin studii asidue.Dar daca eu pun o eticheta pe pahar si scriu.." remediu pentru vindecarea cancerului" , apa va face asta???Daca apa are puterea de a "auzi" ceea ce eu imi doresc din tot sufletul , de ce nu face face si asta???Uite , eu va dau in caz la dispozitie si daca reusiti sa-l rezolvati , ma duc personal la domnul doctor Dumitrescu si ii spun..." mai studiaza , doctore...esti depasit"

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 1 sur 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum