Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Informatii programari la sediul Institutului
Sam Oct 14, 2017 10:47 am par Teodorescu Cornel

» Narcissisme traitement homéopathique
Jeu Sep 21, 2017 7:55 am par Dr.Ioan

» L'action d'acupuncture
Jeu Sep 21, 2017 7:54 am par Dr.Ioan

»  Hernie discale apres la chirurgie
Jeu Sep 21, 2017 7:51 am par Dr.Ioan

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Mer Sep 13, 2017 8:03 pm par Perseu

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Laszlo Borbely se bate pentru o Romanie ecologica

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

13032011

Laszlo Borbely se bate pentru o Romanie ecologica

Mai sunt si cetateni responsabili in Romania care ne conduc .
Actiunile ministrului mediului sunt de toata lauda, e vorba de mediul in care traim toti si de aceea trebuie sa avem mare grija de mediu cu mare responsabilitate .

Interviu preluat din Bursa :
"Ministerul Mediului ºi Pãdurilor are o responsabilitate imensã, în special în ceea ce priveºte finantarea proiectelor de mediu ºi sprijinirea acelor firme care activeaza în domeniul energiei verzi. Cu toate acestea fãrã un cadru investiþional serios nu se va putea rãzbi. La aceastã ediþie a târgului sunt prezente, în numãr mare, firme care sunt interesate de România ºi în special de economia verde din aceastã zonã a Europei, firme care vor sã investeascã în acest domeniu. Oferim pentru acele companii care investesc în energii verzi o subvenþie de pânã la 7 milioane de euro, din Fondul pentru Mediu, iar în ultimii 3 ani am cheltuit peste 150 de milioane de euro pentru a sprijini aceste companii care deruleazã astfel de proiecte", a declarat ministrul Laszlo Borbely.
vstgx
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 832
Varsta : 41
Puncte : 29501
Data de inscriere : 17/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Laszlo Borbely se bate pentru o Romanie ecologica :: Commentaires

Message le Dim Mar 13, 2011 2:14 pm par vstgx

Reprezentanþii guvernului chinez s-au arãtat interesaþi sã investeazã în Parcul Industrial ºi energie verde, prin Zhang Xinsheng
“S-au arãtat foarte interesaþi de producerea energiei verde, dar ºi de Parcul Industrial "
“Am venit cu mari speranþe de colaborare. Pentru noi este o mare oportunitate participarea la construirea Parcului Industrial, a portului, cât ºi a unor centrale eoliene sau centrale bio. Consider cã proiectele prezentate de preºedintele Consiliului judeþean ar putea fi realizate prin participarea celor douã pãrþi. Ar putea fi de interes comun ºi ar avea avantaje pentru ambele pãrþi”, a precizat Zhang Xinsheng, directorul general al Companiei de Energie din China. În cazul Parcului Industrial, Consiliul Judeþean Cãlãraºi intenþioneazã sã facã parteneriat public privat cu partea chinezã.
Restul articolului aici
[Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]

Message le Mar Mar 15, 2011 10:37 pm par Cernev

Aiurea, ungurul se bate pentru cherestea si chinezul sa isi vanda tenisii in Rromania .

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut