Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Sustinem agricultura ecologica EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Sustinem agricultura ecologica EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Sustinem agricultura ecologica EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Sustinem agricultura ecologica EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Sustinem agricultura ecologica EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Sustinem agricultura ecologica EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Sustinem agricultura ecologica EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Sustinem agricultura ecologica EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Sustinem agricultura ecologica

Aller en bas

28092012

Message 

Sustinem agricultura ecologica Empty Sustinem agricultura ecologica




Creează-ți mesajul FOTO. Noi îl ducem până la Bruxelles.

Exprimă-ți dorințele legate de hrană și agricultură! Scrie un mesaj reprezentaților tăi UE!

Toți suntem preocupați de ceea ce mâncăm. Gustul hranei bune, adevărate este o experienţă puternică, însă tot mai greu de găsit la alimentelele de pe rafturile din magazinele şi pieţele noastre. Știai că viitorul agriculturii și al hranei noastre va fi decis de către Parlamentul European și Guvernele naționale prin dezbaterea Politicii Agricole Europene Comune (PAC) pentru următorii 7 ani? Aproximativ 60 de miliarde de euro vor fi alocate pentru agricultură în fiecare an.

În ultimii 50 ani taxele noastre au fost folosite pentru a susține producția de alimente industriale și agricultura industrializată. Acest model agricol amenință existența fermierilor şi ţăranilor mici şi mijlocii din Estul Europei, ducând la insecuritate alimentară, obezitate și risipă de cantități impresionante de alimente, degradarea solului şi a biodiversităţii agricole. Mediul este tot mai puternic degradat prin utilizarea excesivă a fertilizanților chimici, a pesticidelor nocive și a combustibililor fosili. Fermele industriale depind de furajele din soia de import, contribuind astfel la distrugerea pădurilor tropicale și a comunităților rurale din America Latină şi alte state. Nu în ultimul rând, bunăstarea animalelor este desconsiderată total, schimbările climatice se agravează, iar abandonul masiv al regiunilor rurale este provocat şi întâlnit tot mai des.

In acest an, cu reforma Politicii Agricole Comune (PAC) putem revendica politici care să ne asigure hrană adevarată şi o agricultură cinstită, aşa cum avem dreptul.

Este timpul să cerem o schimbare!

Oriunde ești, oricine ești, poți să provoci schimbarea în mai bine.
1. Ai nevoie doar de o pagină A4 și un marker.
2. Scrie un mesaj despre hrană și/sau agricultură care să exprime o problemă care te preocupă.
3. Adaugă numele tău, țara de unde vii și profesia, dacă dorești. Vezi aici mesajele primite până acum:
http://www.goodfoodmarch.eu/photo-action.html
4. Roagă un prieten să-ți facă o fotografie cu mesajul tău într-un fundal care se leagă de mesaj – de ex. în bucătăria, grădina ta sau la magazinul tău favorit, într-o gospodărie țărănească.
5. Trimite un e-mail cu poza la photo@goodfoodmarch.eu si noi ne asigurăm ca poza ta să apară pe www.goodfoodmarch.eu.

Trimite fotografia către reprezentantul tău în Parlamentul European împreună cu mesajul:

Dacă vii la Bruxelles:
”Vă rog să primiți acest mesaj foto și să veniţi, în calitate de reprezentant al românilor în Parlamentul European, la Picnicul pentru Mâncare Bună, în 19 septembrie la Bruxelles. RSVP”

Dacă trimiți doar fotografia:
”Vă rog să primiți mesajul meu fotografic. Sunt un cetăţean român şi mă reprezentaţi în Parlamentul European. Aştept cu nerăbdare să văd cum îmi veți apăra interesele în reforma PAC”

Iată cum să faci:
Dacă au cont de Facebook, pune fotografia împreunuă cu mesajul tău pe pagina parlamentarului care te reprezintă: https://www.facebook.com/europeanparliament/app_162816493774285
Dacă nu, trimite-le un e-mail!
http://www.europarl.europa.eu/meps/en/performsearch.html

Folosește și distribuie acest text împreună cu fotografia ta pentru a-ți încuraja prietenii și familia să îţi urmeze exemplul.

Toate mesajele voastre vor călători împreună cu noi la Bruxelles în cadrul Marșului Good Food și vor fi înmânate celor care votează soarta agriculturii și a hranei în Europa. Ar fi timpul să afle cea ce crezi!

Informează-te pe www.goodfoodmarch.eu!
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58928
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Sustinem agricultura ecologica :: Commentaires

Rely

Message Mar Oct 09, 2012 10:34 pm par Rely

Sustin tot ce sustineti dumneavoastra . In decembrie sunteti in concediu ?

Revenir en haut Aller en bas

Trandafir Dumitru

Message Mer Oct 10, 2012 7:08 pm par Trandafir Dumitru

Se pare ca lucrurile se misca in bine spre o agricultura ecologica in Romania .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum