Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Anxietatea si palpitatiile EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Anxietatea si palpitatiile EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Anxietatea si palpitatiile EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Anxietatea si palpitatiile EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Anxietatea si palpitatiile EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Anxietatea si palpitatiile EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Anxietatea si palpitatiile EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Anxietatea si palpitatiile EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Anxietatea si palpitatiile

Aller en bas

28012010

Message 

Anxietatea si palpitatiile Empty Anxietatea si palpitatiile




Anxietatea este ca si durerea un simptom, un semnal trimis de organism .
Daca nu tratati cauza, anxioliticul va ameliora doar pe moment simptomatologia .
La cardiaci intra in discutie : coronarospasmul de diverse cauze, ateroscleroza coronariana avansata, trombozele coronare, etc . Atentie nu excludeti sindroamele costo-vertebrale care de multe ori il incurca pe cardiolog si nici afectiunile sistemice sau parazitare .
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58808
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Anxietatea si palpitatiile :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mer Fév 03, 2010 8:36 am par Dr Ioan Dumitrescu

Sunt destui amatori : Yogini, dietoterapeuti si alti amatori care pretind ca trateaza tot, ca ...ca metoda lor e cea mai buna, incercand sa le ia banii pentru prestatii ineficiente in diverse boli .

Un exemplu :
Luam un caz pacient cu infectie streptococcica care are si trichineloza si face psihoterapie sau Prana Nadi .
Scapa de infectie ?
De ce spun asta !
Atat parazitozele cat si infectiile streptococcice dau predispozitia la distonii neuro-vegetative . Mai simplu aceste persoane descarca mai greu stressul cotidian .

Pentru medici de pe forum : blocurile de ramura partiale sau totale ( cord )sunt frecvent provocate de infectii streptococcice cronice .
Un bloc de ramura da tulburari de conducere atriale sau atrio-ventriculare cu simptomul asociat bradicardie, palpitatii si de aici starile de anxietate .
Avem o anumita raspundere medicala si e dreptul pacientului sa fie tratat . In fond el plateste pentru a fi tratat si are dreptul sa stie adevarul despre eficienta fiecarei proceduri medicale sau nemedicale .

Raspuns dat pe Sfatul medicului RO

Revenir en haut Aller en bas

dr Teodor Axinte

Message Ven Juin 04, 2010 7:36 am par dr Teodor Axinte

Dr.Ioan a écrit:Sunt destui amatori : Yogini, dietoterapeuti si alti amatori care pretind ca trateaza tot, ca ...ca metoda lor e cea mai buna, incercand sa le ia banii pentru prestatii ineficiente in diverse boli .

Un exemplu :
Luam un caz pacient cu infectie streptococcica care are si trichineloza si face psihoterapie sau Prana Nadi .
Scapa de infectie ?
De ce spun asta !
Atat parazitozele cat si infectiile streptococcice dau predispozitia la distonii neuro-vegetative . Mai simplu aceste persoane descarca mai greu stressul cotidian .

Pentru medici de pe forum : blocurile de ramura partiale sau totale ( cord )sunt frecvent provocate de infectii streptococcice cronice .
Un bloc de ramura da tulburari de conducere atriale sau atrio-ventriculare cu simptomul asociat bradicardie, palpitatii si de aici starile de anxietate .
Avem o anumita raspundere medicala si e dreptul pacientului sa fie tratat . In fond el plateste pentru a fi tratat si are dreptul sa stie adevarul despre eficienta fiecarei proceduri medicale sau nemedicale .

Raspuns dat pe Sfatul medicului RO

In ce dilutie folositi Streptococcinum ?

Revenir en haut Aller en bas

Razvan

Message Ven Juin 04, 2010 2:07 pm par Razvan

Si eu am palpitatii, ce ziceti as putea lua si eu Streptococcoinum ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Ven Juin 04, 2010 2:32 pm par Dr.Ionescu Sterian

Razvan a écrit:Si eu am palpitatii, ce ziceti as putea lua si eu Streptococcoinum ?

Intai vii la consult si apoi stabilim schema terapeutica .
Nu e asa simplu .

Revenir en haut Aller en bas

Teodorescu Cornel

Message Ven Juin 04, 2010 10:30 pm par Teodorescu Cornel

dr Teodor Axinte a écrit:
Dr.Ioan a écrit:Sunt destui amatori : Yogini, dietoterapeuti si alti amatori care pretind ca trateaza tot, ca ...ca metoda lor e cea mai buna, incercand sa le ia banii pentru prestatii ineficiente in diverse boli .

Un exemplu :
Luam un caz pacient cu infectie streptococcica care are si trichineloza si face psihoterapie sau Prana Nadi .
Scapa de infectie ?
De ce spun asta !
Atat parazitozele cat si infectiile streptococcice dau predispozitia la distonii neuro-vegetative . Mai simplu aceste persoane descarca mai greu stressul cotidian .

Pentru medici de pe forum : blocurile de ramura partiale sau totale ( cord )sunt frecvent provocate de infectii streptococcice cronice .
Un bloc de ramura da tulburari de conducere atriale sau atrio-ventriculare cu simptomul asociat bradicardie, palpitatii si de aici starile de anxietate .
Avem o anumita raspundere medicala si e dreptul pacientului sa fie tratat . In fond el plateste pentru a fi tratat si are dreptul sa stie adevarul despre eficienta fiecarei proceduri medicale sau nemedicale .

Raspuns dat pe Sfatul medicului RO

In ce dilutie folositi Streptococcinum ?

In schema dansului foloseste dilutia CH 9 de doua ori pe zi - 20 zile .

PS :
Cred ca ne cunoastem .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum