Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni

Aller en bas

20032013

Message 

Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni Empty Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni




Am primit pe e-mail urmatoarea solicitare :
" Imi cer scuze pentru faptul ca imi permit sa va deranjez, dar suntem intr-o situatie disperata si avem nevoie de un sfat.
In urma cu trei ani, sotul meu (28 ani) a fost operat la Spitalul din Slatina de o fractura la cot. Operatia a reusit si mana si-a reluat mobilitatea, inca are tijele si sarmele care i-au fost introduse acolo, insa a contactat un virusul Stafilococul Auriu si de atunci intr-un punct in cot I se colecteaza puroi.
A urmat un tratament cu Klabax, a disparut o perioada apoi a revenit.
Acum aproximativ o luna si jumatate doctorii au decis sa ii extirpeze acea galca cu puroi care se formase acolo de-a lungul celor trei ani considerand ca este o colectare superficiala.
Inainte de acesta interventie el a urmat un tratament cu Bacteriofag Polivalent pe care am reusit sa il procuram din Rusia, iar atunci cand i-au facut analiza probei recoltate nu a mai rezultat nici o bacterie.
In urma extirparii acelei pungi cu puroi, nici acum la o luna si jumatate nu s-a inchis zona pe care au extirpate-o, acelasi punct de puroi se formeaza.
Domnul doctor il tot chiureteaza acolo, iar acum a hotarat sa ii scoata acea sarma, motivand ca in timpul curatarii zonei respective a dat de aceasta.
El a inceput a doua serie de tratament cu bacteriofagul polyvalent, iar domnul doctor ne spune ca “ este frectie la piciorul de lemn”
INTREBAREA MEA ESTE ” Considerati ca trebuie intai sa incercam sa tratam acest Stafilococ sau sa mergem pe sfatul domnului doctor de a extrage sarmele, desi noua ne este foarte frica sa nu se raspandeasca si mai mult daca intrevine acolo la scoaterea sramelor”
Va multumesc foarte mult pentru timpul acordat si astept nerabdatoare un sfat din partea dumneavoastra.
Va marturisesc ca ne confruntam cu o situatie dificila, deoarece nu stim cum sa mai procedam.

Raspunsul meu : " Ca toti pacienti ati pierdut timp si bani ,la intrebarea retorica : de ce ? nu stiu sa ii raspund
2. Nu sunt alfa si omega, sunt un mecanic de oameni . Daca sistemul lui imunitar produce imunoglobuline pentru tulpina stafilococica sunt sanse
3. De ce nu produce anticorpi pentru neutralizarea stafilococului !
Nu stiu sa va raspund pe e-mail . Facem analize, cautam cauza imunodeficientei pentru stafilococ
4. Antibioticele sunt un cadou "otravit" al civilizatiei
5. Bacteriofagoterapia este o inventie romaneasca “folosita” de rusi . Asta dupa ce in Romania s-a dovedit a fi un fiasco, rusii au “pus botul” si au luat-o de buna . Mai bune rezultate am obtinut cu autovaccinul stafilococcic plus imunostimulare .
Acum 25 de ani Romania prin Institutul Cantacuzino era o forta pe harta stiintifica a Europei . Rusia nu era pe harta . "
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58808
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Stafilococul auriu liderul teroristilor microbieni :: Commentaires

Korsakov

Message Jeu Mar 21, 2013 8:03 am par Korsakov

Nu stiu ce harti ai tu, eu am o harta in care romanii erau iobagii ungurilor .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Suceveanu

Message Jeu Mar 21, 2013 11:00 am par Dr Suceveanu

Korsakov a écrit:Nu stiu ce harti ai tu, eu am o harta in care romanii erau iobagii ungurilor .

Un raspuns stiintific, demn de un profesor universitar !!!
Sau asta e nivelul vostru !

Revenir en haut Aller en bas

Vladimir Vladimirovici N

Message Jeu Mar 21, 2013 2:10 pm par Vladimir Vladimirovici N

Romanul pana nu e fudul, nu e satul !

Revenir en haut Aller en bas

STANISLAV RIBENTROV

Message Ven Mar 22, 2013 8:25 am par STANISLAV RIBENTROV

Vladimir Vladimirovici N a écrit:Romanul pana nu e fudul, nu e satul !

E patologic sa iti inchipui ca tu ai descoperit apa calda .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum