Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României

Aller en bas

10082010

Message 

Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României Empty Re: Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României




Da, la toate cazurile cu febra trebuie controlat daca are redoare de ceafa .
Dr.Ionescu Sterian
Dr.Ionescu Sterian
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 940
Puncte : 52297
Data de inscriere : 23/04/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Virusul mortal West Nile s-a oprit la graniţa României :: Commentaires

Dr Cristina Teodorescu

Message Ven Aoû 13, 2010 12:01 pm par Dr Cristina Teodorescu

Sunteti sigur ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Ven Aoû 13, 2010 8:16 pm par Dr.Ionescu Sterian

Dr Cristina Teodorescu a écrit:Sunteti sigur ?

La ce te referi ?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Sam Aoû 14, 2010 7:13 pm par Korsakov

Dr Tanase a écrit:
Dr Cristina Teodorescu a écrit:Sunteti sigur ?

Ai dreptate Cristina, am deschis TV-ul si anuntau doua cazuri parca la Tulcea .

Urmeaza epidemia .

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Mar Aoû 24, 2010 2:57 pm par vstgx

Korsakov a écrit:
Dr Tanase a écrit:
Dr Cristina Teodorescu a écrit:Sunteti sigur ?

Ai dreptate Cristina, am deschis TV-ul si anuntau doua cazuri parca la Tulcea .

Urmeaza epidemia .

In Rusia incepe epidemia
Cel puţin cinci persoane au murit în urma infectării cu virusul West Nile în regiunea Volgograd din Rusia, unde au fost înregistrate 116 cazuri de îmbolnăvire, au anunţat serviciile sanitare locale, citate de AFP, transmite Mediafax.

"Au fost înregistrate 116 cazuri de îmbolnăvire cu virusul West Nile, iar cinci bolnavi au murit", a declarat un purtător de cuvânt al serviciilor sanitare Rospotrebnadzor, adăugând că zilnic sunt înregistrate între şase şi 10 noi cazuri.

Alte trei cazuri au fost înregistrate în regiunea vecină Voronej, aflată la 600 de kilometri sud-est de Moscova.

Serviciile sanitare afirmă că numărul ţânţarilor a crescut de până la 20 de ori faţă de anul trecut, în principal din cauza caniculei care a afectat Rusia în vara acestui an. În zonele de sud, temperaturile au atins 40 de grade, după două luni cu ploi abundente.

Autorităţile ruse au avertizat asupra "unei creşteri a numărului formelor grave ale bolii" şi au afirmat că aproximativ două milioane de persoane ar putea fi afectate în zona Volgograd.

Serviciile sanitare "au cerut administraţiei locale din Volgograd să intensifice activităţile de dezinsecţie", precizând că virusul a fost identificat în zonă şi în anii trecuţi, când numărul îmbolnăvirilor a fost însă mult mai mic.

Virusul West Nile, transmis de ţânţari, a fost identificat în vara acestui an şi în Grecia, unde a provocat mai multe decese.

Sursa : RL Romania libera.ro

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mar Aoû 24, 2010 6:03 pm par Korsakov

O epidemie nu are nevoie de pasaport ca sa intre intr-o tara .
Sper ca nu te bucuri de asta .

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Mar Aoû 31, 2010 7:02 am par vstgx

Un bucureştean şi un constănţean, primele victime ale virusului West Nile
Una dintre victime era din comuna Băneasa, judeţul Constanţa. Bărbatul de 79 de ani a decedat acum o săptămână în spitalul de boli infecţioase din Constanţa.

"Pacienul a venit cu stare febrilă, după şapte zile a murit. Apoi a venit confirmarea de West Nile"
"În ultima săptămână au fost idenbtificate şapte cazuri confirmate de infecţie. Sibiu, Constanţa, Dolj, Bucureşti, Teleorman, Galaţi cu câte un caz, Alba cu două cazuri şi sunt în curs de confirmare alte două cazuri, Cluj şi Mureş. Două dintre cazuri, în judeţul Constanţa şi Bucureşti s-au soldat cu deces datorită terenului biologic, vârsta persoanelor şi pe fondul bolilor cronice preexistente", a declarat ministrul Sănătăţii.

Consilierul ministrului Sănătăţii a mai precizat că vijeliile din ultima perioadă au fost un factor favorizant pentru răspândirea populaţiei de ţânţari.

West Nile este transmis prin înţepătura ţânţarilor, dar nu şi de la om la om. Copii sunt imuni. West Nile se manifestă prin febră, dureri de cap, vărsături, dureri musculare. Specialiştii recomandă oamenilor să se prezinte la medic, dacă în şapte zile de la înţepătură au astenie sau tulburări de memorie.
Sursa : Realitatea.net/actual

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mar Aoû 31, 2010 8:33 am par Korsakov

Ti-am spus sa nu te bucuri de necazul altora .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum