Acupuncture et homéopathie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Thyroïdite - traitement homéopathique
Lun Aoû 21, 2017 4:01 pm par Perseu

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Narcissisme traitement homéopathique
Ven Aoû 04, 2017 12:01 am par Jescard Michael

» L'action d'acupuncture
Sam Juil 29, 2017 5:11 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Trousse d'urgence homéopathique
Mer Juil 05, 2017 9:54 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

»  Hernie discale apres la chirurgie
Lun Juil 03, 2017 10:54 am par Dr.Ioan Dumitrescu

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Amestecuri de E-uri vândute pe post de brânză

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

25092010

Amestecuri de E-uri vândute pe post de brânză

Citiți cu atenție informațiile de pe ambalaje atunci când cumpărați produse alimentare! Dacă vă uitați doar la tipul raionului din supermarket, vă puteți alege cu un adevărat cocktail chimic în loc de produse lactate sau de produse din carne. Deși legea interzice vânzarea înlocuitorilor de produse alimentare de origine animală în spațiile pentru produse lactate, comercianții țin la grămadă brânza și „specialități“ tip brânză. Astfel, cei care nu sunt atenți pot cumpăra în loc de brânză o specialitate pe bază de uleiuri vegetale cu cazeină și diverse arome.
Controalele au scos în evidență comercializarea la raionul de produse lactate ambalate a produselor alimentare tartinabile pe bază de grăsimi vegetale cu ambalaj, formă sau chiar denumire comercială ce poate duce în eroare consumatorii: Creminount, Cremunt, Untar etc. Se mai comercializau înlocuitori de brânză, sub formă feliată sau calup, asemănători brânzei topite.
Înlocuitorii erau expuși alături de produsele lactate, cu afișarea numai a denumirii comerciale, fără informații privind natura lor, cu efectul inducerii în eroare a consumatorilor. Calupurile de specialități pe bază de uleiuri vegetale cu cazeină și diverse arome erau expuse alături de diferite sortimente de cașcaval, iar produse ca: specialitate albă daneză - Danish White, Delis Delaco, Akadia - care sunt în realitate un amestec pe bază de grăsimi vegetale și cazeină, erau expuse alături de sortimente de brånză de capră, oaie sau vacă. De asemenea, la raionul de preparate din carne erau comercializate și diverse pateuri de origine vegetală, Pariveg, Soiawurt, pastă vegetală tartinabilă Iezer etc.
Autor : Ana A
Rely

Numarul mesajelor : 723
Puncte : 26382
Data de inscriere : 03/09/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Amestecuri de E-uri vândute pe post de brânză :: Commentaires

Message le Dim Sep 26, 2010 5:30 pm par Dr Cristina Teodorescu

Si eu care sunt consumatoare de branza !!!

Message le Lun Déc 20, 2010 5:40 pm par Stroe

Eu imi branza de la tara . E mai ieftina si nu are E-uri .

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut